Dozowniki

Wyświetlanie wszystkich 10 wyników

Jak wybrać dozownik?

Dozowniki to bardzo istotne elementy wyposażenia toalet publicznych, ale również tych firmowych. Zapewniają higienę, a przy tym skutecznie zmniejszają zużycie papieru toaletowego czy ręczników – dozują je, dlatego każdy użytkownik bierze tylko tyle listów, ile potrzebuje. Bez względu na to, czy wybierasz dozownik na papier toaletowy, na ręczniki centralnego dozowania, czy podajnik na piankę do mycia i dezynfekcji rąk, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na komfort użytkowania.

  • Materiał – nasze podajniki na papier wykonane są z wytrzymałych materiałów. Dzięki czemu mogą służyć przez naprawdę długi czas, sprawdzą się również w toaletach publicznych, gdzie istnieje większe ryzyko uszkodzeń. Wysoka jakość i trwałość takich akcesoriów, przekłada się również na niskie koszty ich utrzymania.
  • Kształt i kolor pojemnika na papier również jest istotny. Kształt przede wszystkim należy dopasować do rozmiaru pomieszczenia, ale również wielkości papieru, z jakiego będziemy korzystać. Co więcej, w naszej ofercie można znaleźć zarówno modele przeznaczone do klasycznego papieru w rolce, jak i pojemnik na papier toaletowy w składce. Urządzenia o zaokrąglonych rogach są również łatwiejsze do utrzymania w czystości.
  • Łatwość obsługi – oferowane przez nas rozwiązania higieniczne charakteryzują się również łatwością użytkowania. Dozowniki to proste i funkcjonalne modele. Z kolei na rynku można znaleźć zarówno podajniki z pokrętłem, jak i ręczne oraz automatyczne.

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru podajnika na papier toaletowy jest także jego rodzaj. O tym, czym charakteryzuje się każdy z nich, opowiadamy poniżej.

Podajnik do papieru toaletowego

Dozowniki do papieru toaletowego można podzielić na dwa rodzaje: przeznaczone do tradycyjnego papieru w rolkach lub do papieru składanego. Ponadto poszczególne modele różnią się wymiarami. Pojemnik na papier toaletowy w rolce zwykle posiada także specjalne systemy do odcinania kawałków, a także przezroczysty element, dzięki któremu można stale kontrolować stan papieru. A na który typ dozownika do papieru toaletowego warto się zdecydować? Podajnik papieru toaletowego składanego uznawany jest za nieco bardziej ekonomiczny, ponieważ użytkownik pobiera z niego dokładnie tyle listów, ile aktualnie potrzebuje. Ten model często wybierany jest też do toalet, z których korzysta mniej osób.

Jaki dozownik do ręczników?

Podajnik na ręczniki to również model przeznaczony na ręczniki w rolce, składane, a także do ręczników centralnego dozowania, które szczególnie często wykorzystywane są w gastronomii. Poszczególne modele również różnią się kształtem oraz wymiarami, dlatego łatwo dopasować je do intensywności użytkowania, do potrzeb każdego biznesu.

Takie elementy wyposażenia chronią ręczniki i papier toaletowy przed zmoczeniem, zniszczeniem, a także zapewniają większy komfort użytkowania. Wpływają nie tylko na higienę, ale również porządek w toalecie. Oprócz wspomnianych dozowników do papieru toaletowego czy ręczników oferujemy również dozowniki bezdotykowe do mydła, czy pianki do mycia i dezynfekcji rąk.