Czyściwa przemysłowe

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Gdzie stosuje się czyściwa przemysłowe?

Czyściwa przemysłowe to, obok ręczników papierowych, niezbędne akcesoria do zachowania higieny w wielu zakładach i firmach. Czyściwo przemysłowe skutecznie oczyszcza powierzchnie niechłonne, doskonale radzi sobie nie tylko z wodą, ale również olejami, ropą i podobnymi substancjami. Dlatego też często wykorzystywane jest przy usuwaniu mocnych zabrudzeń. Ze względu na szerokie zastosowanie, czyściwa przemysłowe wykorzystuje się w wielu branżach, takich jak gastronomia, hotelarstwo, branża spożywcza, ale również w warsztatach mechanicznych, różnych zakładach przemysłowy, a także w pojedynczych gospodarstwach domowych. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj czyściwa – inne cechy będzie posiadać produkt dedykowany do gastronomii, inne czyściwo warsztatowe. Na przykład w zakładach, gdzie niezbędny jest wysoki poziom higieny, dobrze sprawdzi się czyściwo bezpyłowe.

A jak wybrać odpowiedni produkt? Gdzie sprawdzi się czyściwo przemysłowe papierowe, a gdzie model bawełniany?

Czyściwa przemysłowe – rodzaje

Do najpopularniejszych rodzajów należy czyściwo przemysłowe bawełniane, celulozowe lub wykonane z makulatury. Pierwszy z wymienionych produktów uznawany jest za najbardziej ekologiczny, ponieważ można wykorzystać go wielokrotnie. Jednak sprawdzi się głównie w warsztatach mechanicznych, niekiedy również w domowym użytku.

W naszej ofercie można znaleźć czyściwo z makulatury oraz celulozowe, dedykowane do gastronomii, jednak stosowane również w wielu innych branżach. Jak gwarantuje producent czyściwa Papernet, 3-warstwowa makulatura zapewnia wyjątkową chłonność wszelkich płynów i olejów, a także wytrzymałość. Sprawdzi się również w firmach, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Czyściwa wykonane z makulatury to produkty kolorowe, najczęściej niebieskie lub zielone.

W naszej ofercie można znaleźć również czyściwo celulozowe przeznaczone do dozownika, który skutecznie uchroni produkt przed zniszczeniem, a także ograniczy jego zużycie. Czyściwa celulozowe znajdą zastosowanie również w służbie zdrowia oraz w branży kosmetycznej – do polerowania powierzchni, osuszania czy wycierania. Celuloza charakteryzuje się miękkością oraz elastycznością, przez co jest komfortowa w użyciu i nie podrażania skóry, np. podczas wycierania rąk.

Czyściwo przemysłowe do gastronomii

W kuchniach i lokalach gastronomicznych najczęściej korzysta się z czyściw celulozowych, które przystosowane są do kontaktu z żywnością. Takie produkty skutecznie wchłaniają płyny z kuchennych blatów i stolików, a także sprawdzają się do polerowania kieliszków czy sztućców. Czyściwo papierowe jest bardziej elastyczne i wytrzymałe niż tradycyjny ręcznik papierowy, co przekłada się na jego mniejsze zużycie. Warto pamiętać, że bezpieczne czyściwa przeznaczone do gastronomii muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają je do kontaktu z żywnością.