Wróć do listy artykułów
produkty higieniczne

Szary papier toaletowy a biały — czym się różnią?

bialy papier toaletowy

Papier toaletowy to jeden z tych produktów, o których ani się zbyt dużo nie myśli, ani nie analizuje jego wyboru. Głównie wybiera się pomiędzy szarym a białym, w zależności od prywatnych preferencji i potrzeb. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest właściwie różnica, między szarym papierem toaletowym a białym to czytaj dalej!

Czy szary papier toaletowy jest tańszy?

Jeśli chcielibyśmy rozpocząć omawianie tych artykułów higienicznych od ceny papieru toaletowego, to faktycznie ten klasyczny, szary, jest najtańszy. Jest to rodzaj papieru toaletowego z makulatury, który wielu nie zachęca swoim wyglądem i też szybko się zużywa, nie jest więc ekonomicznym rozwiązaniem, szczególnie w miejscach, które odwiedzane są przez wielu ludzi.

Warto jednak wiedzieć, że można sięgnąć po papier toaletowy, który zrobiony jest z celulozy po opakowaniach „Tetrapack”, nie jest chemicznie bielony, więc nie podrażnia skóry, ani nie ma negatywnego wpływu na środowisko, a przy tym jest wydajny i ekonomiczny. Wybór takiego rodzaju papieru toaletowego to proekologiczne rozwiązanie, tym bardziej że nie jest on nawet zapakowany w folię, a papier. Jak widać, można więc wybrać papier toaletowy z makulatury, który nie odstrasza ani wielkością rolki, ani wyglądem.

Jaki jest biały papier toaletowy?

Papier toaletowy biały to ten rodzaj, który jest przyjemniejszy dla oka, bardziej delikatny w odczuciu i z reguły wystarcza na dłużej. Duże rolki papieru toaletowego to coś, co szczególnie przydatne jest w miejscach użyteczności publicznej, barach, restauracjach, hotelach i tych miejscach, gdzie znajduje się wielu ludzi. Biały papier toaletowy powstaje z celulozy, która pozyskiwana jest z drzew, bądź częściowo z recyklingu.

Wybierając biały papier toaletowy jumbo, ma się pewność ekonomicznego rozwiązania, z uwagi na odpowiednią długość rolki, a dodatkowo niektóre z nich mają właściwości bioaktywne. Oznacza to, że papier ten został wzbogacony o bakterie, które z pomocą uwalnianych enzymów, degradują substancje organiczne.

Jaka jest różnica między szarym a białym papierem toaletowym?

Chcąc porównać szary papier toaletowy z białym, trzeba zaznaczyć, że wykorzystywany jest on do konkretnych celów. Jako artykuł higieniczny, jak chusteczki czy podkłady, musi być delikatny i wolny od substancji, które mogą podrażnić skórę. Warto więc znać różnicę pomiędzy szarym a białym papierem toaletowym, by móc dokonać najlepszego wyboru.

Różnica między szarym a białym papierem toaletowym polega nie tylko na sposobie ich wytwarzania, wydajności czy opłacalności, ale również odczuciach podczas użytkowania i kwestiach estetycznych. Szary papier toaletowy jest szorstki i sztywny, podczas gdy jego biały odpowiednik miękki i delikatny.

Warto również zaznaczyć, że coraz częściej jako alternatywa do białego i szarego, przedstawiany jest nawilżany papier toaletowy, który jednak nie jest tak delikatny, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim posiada w swoim składzie substancje zapachowe, które są częstym powodem alergii.

Jak widać, różnice między szarym a białym papierem toaletowym są nie tylko widoczne, ale również wyczuwalne. Warto więc wybierać ten o wysokiej jakości od sprawdzonego producenta.