Wróć do listy artykułów
sprzątanie kuchni sprzątanie w domu

Sprawdzamy rodzaje ręczników papierowych i ich zastosowanie

ręcznik papierowy

Ręczniki papierowe, które przeznaczone są do jednorazowego użytku, powinny zakładać łatwość użytkowania. Szybkie i bezkontaktowe oddzielenie ręczników papierowych daje mniejsze szanse na przeniesienie niepożądanych bakterii i zarazków. Ręczniki papierowe w rolce są natomiast wygodne do użytku w domu. Przed wyborem produktu dla swoich potrzeb, warto więc sprawdzić rodzaje ręczników papierowych i ich zastosowanie.

Ręczniki papierowe ZZ

Ten typ ręczników papierowych opiera się na składowaniu razem pojedynczych arkuszach papieru, które posiadają dwa punkty zgięcia, tworząc kształt podobny do litery Z. Pojedyncze składane są w taki sposób, aby zachodziły na siebie, więc dzięki wyciągnięciu jednego, następny staje na jego miejscu. Składane i łatwe w użyciu ręczniki w składce mogą się sprawdzić w przypadku konieczności optymalizacji zużycia papieru. Rozwiązanie to wymaga użycia odpowiedniego uchwytu na ręczniki papierowe, który najczęściej umieszczony jest w miejscach użytku publicznego, takich jak toaleta publiczna.

Ręczniki papierowe zz to rozwiązanie, które warto rozważyć, kiedy sytuacja wymaga od nas udostępnienia dużej ilości papieru jednokrotnego użytku. Mogą to być więc potencjalne propozycje na ręczniki papierowe dla firm. Równie dobrze mogą się sprawdzić jako jednorazowe ręczniki papierowe przemysłowe. Przy wyborze tego rodzaju produktu, warto zajrzeć do naszego sklepu internetowego, gdzie dobierzemy odpowiednie ręczniki papierowe do posiadanych uchwytów.

Ręczniki papierowe w rolce

Ręcznik papierowy w rolce może okazać się jednym z lepszych rozwiązań do użytku domowego. Jest to głównie zasługa wygody przechowywania i użytkowania. Mógłby się on natomiast nie sprawdzić jako ręcznik papierowy przemysłowy, ponieważ rolki te dość często należałoby wymieniać. Produktami, które lepiej sprawdzą się w zakładzie pracy, mogą być czyściwa przemysłowe, które często występują w postaci większej i wygodniejszej podczas pracy rolki.

Duża rolka ręcznika papierowego powinna się również dobrze sprawdzić w gospodarstwie domowym, ponieważ jest to rozwiązanie wydajne oraz bardziej estetyczne. Montując lub stawiając odpowiedni uchwyt na ręcznik papierowy, np. w kuchni, możemy wykorzystać to podstawowe narzędzie nawet jako element ozdobny. Sprzyja temu również dostępność tych ręczników w różnych kombinacjach kolorowych. Równie użyteczny co zwykły biały, może okazać się np. czarny ręcznik papierowy lub taki, który posiada ciekawe wzornictwo.

Ręczniki papierowe przyjazne środowisku

Nie należy również zapominać o produktach, które oprócz swojego głównego zadania, są również przyjazne środowisku. Warto mieć to na uwadze, ponieważ, np. ręczniki papierowe przemysłowe, mogą być higieniczne i wytrzymałe, ale tym samym mogą również stwarzać dużą ilość śmieci. Ręczniki papierowe, które zaprojektowane zostały z myślą o środowisku, często mogą się o lepiej rozpuszczać w wodzie niż ich standardowe odpowiedniki.

Zakup ręczników papierowych może się wydać sprawą prostą, ale jak widać, produkt ten może przyjmować wiele różnych form. Przed zakupem warto więc sprawdzić rodzaje ręczników papierowych i ich zastosowanie.