Wróć do listy artykułów
produkty higieniczne

Jaki papier toaletowy kupić do firmy, do biura?

rolki papieru toaletowego

Chcąc zadbać o komfort w firmie, warto zacząć od detali jak papier toaletowy. Przy planowaniu tego zakupu, trzeba jednak pamiętać o jego różnych wariantach, które mają wpływ na końcową cenę.

Jak wybrać papier toaletowy do firmy i biura?

Wybór papieru toaletowego dla firmy może wydać się błahostka, ale nie można o nim zapominać przy planowaniu budżetu. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele jego rodzajów, a cena może się drastycznie różnic. Tak więc, aby wybrać najlepszy produkt do firmy czy biura, najważniejsze to określić jego szacowane zapotrzebowanie.

W przypadku pojedynczego małego biura zapotrzebowanie może być relatywnie niskie. Podejście lub potrzeba nakierowana na komfort, a nie wyłącznie optymalizację kosztów równie może odegrać dużą rolę w procesie wyboru odpowiedniego papieru toaletowego. Istotne będą również nasze preferencje co do jakości oraz użytych materiałów.

Z reguły celulozowy papier toaletowy biały może okazać się nieco mniej przyjazny dla środowiska. Prezentuje się on jednak lepiej, niż standardowe szare rolki. Zostając przy kolorze, warto pamiętać, że wiele produktów jest specjalnie wybielanych, aby uzyskać wymagany wizerunek. Proces stanowi więc dodatkową pracę, która może być widoczna przez na przykład wyższą cenę produktu.

Przy wyborze warto więc przejrzeć ofertę sklepu internetowego, gdzie oferowane są różne papiery toaletowe, od białych celulozowych, po opcje nieco bardziej przyjazne dla środowiska.

Ile warstw powinien mieć papier toaletowy?

Skupiając się na komforcie, za potencjalnie najlepszy papier toaletowy może zostać uznany ten, z największą ilością warstw. Warto jednak pamiętać, że większa ilość warstw może zwiększyć koszt oraz oznacza większe ogólne zużycie. Produkt wielowarstwowy, dla firm może jednak okazać się przydatny w sytuacji, kiedy wręcz wymagany jest nienaganny wygląd służbowej łazienki.

W odróżnieniu od standardowego produktu jednowarstwowego ten wielowarstwowy często wyposażony jest w perforacje, które mogą stanowić dopełnienie wizerunku całej toalety. Jeśli wizerunek jest kwestią kluczową, warto również zainteresować się produktami okolicznościowymi, na przykład na święta.

Odkładając jednak na bok kwestie wizerunkowe, nie należy zapominać, że wielowarstwowy papier toaletowy może być naturalnie bardziej wytrzymały i chłonny od swojego jednowarstwowego rywala.

Jakie zalety ma papier toaletowy do podajnika?

Jedną z ważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, wybierając papier toaletowy dla firmy, jest jego wydajność. Przed zakupem warto więc sprawdzić długość pojedynczej rolki. Istotny jest również sposób jego dyspozycji. Najbardziej intuicyjnym może okazać się stojak na papier toaletowy, który może jednak oznaczać stosunkowo szybkie zużycie. Najprostszy stojak jest również zaprojektowany tak, aby mieściła się na nim mała rolka papieru toaletowego, którą może się szybciej zużywać.

Jeśli priorytetem jest dla nas wydajność i dokładne rozplanowanie zużycia możliwe, że najlepszym okaże się papier toaletowy do podajnika. Wykorzystanie większego pojemnika może okazać się dość wydajne, ponieważ mieszcząca się w nim duża rolka papieru toaletowego powinna wystarczyć na dłużej.

To rozwiązanie może okazać się bardziej wydajne, ponieważ rolki do podajnika często są większe niż używane przy stojaku. Dla lepszej kontroli dystrybucji warto rozważyć papier w składce, którego pojedyncze arkusze mogą okazać się wygodniejsze od tych w złączonych w rolce.

Jak więc widać, kwestia tego, jaki papier toaletowy kupić do firmy czy do biura wybrać nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Planując zakup tego produktu na większą skalę, warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak, np. wydajność, jakość, cena oraz komfort użytkowania.