Wróć do listy artykułów
produkty higieniczne profesjonalne środki czyszczące

Czym jest pasta BHP do rąk, gdzie się z niej korzysta?

Mycie rąk pastą BHP

Pasta BHP do rąk to środek myjący, dzięki któremu pozbycie się ciężkich i uporczywych zabrudzeń skóry może okazać się o wiele prostszym zadaniem. Jest to środek dość specjalistyczny i często kluczowy w wielu miejscach pracy. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o tym, co to jest pasta BHP i gdzie się z niej korzysta.

Czym jest pasta BHP do rąk?

Pasta BHP do rąk to środek myjący, który zdolny jest do usuwania najcięższych zabrudzeń z powierzchni skóry rąk i dłoni. Zgodnie ze swoją nazwą, produkt ten najczęściej występuje w formie pasty. Przeważnie można ją spotkać zamkniętą w plastikowym pojemniku z wieczkiem lub w dystrybutorze. Korzystanie z pasty BHP do rąk może w znaczącym stopniu pomóc usunąć silne zabrudzenia skóry podczas pracy.

Dzięki swoim szczególnym cechom pasta BHP jest jednym z podstawowych środków higieny w zakładach pracy oraz warsztatach, gdzie pracuje się głównie z wykorzystaniem substancji uporczywych i trudnych w usunięciu. Uwzględniając ich podobieństwo, warto jednak wspomnieć, że pasta do rąk bhp nie jest tym samym co mydło. Jest to zasługa głównie formy samej pasty, która różni się od bardziej delikatnego mydła. Jest ina również nieco silniejszym środkiem myjącym, a jej faktura pozwala na przeprowadzenie bardziej dogłębnego pilingu skóry.

Jakie są rodzaje pasty BHP do rąk?

Warto wspomnieć również, że pasty BHP mogą występować w różnych formach oraz rodzajach. W zależności od uciążliwości substancji brudzącej konieczne będzie zastosowanie silniejszego środka czyszczącego. Można wyróżnić przede wszystkim pasty mydlane, detergentowe oraz ścieralne. Wszystkie z nich powinny sobie poradzić z tłustymi zabrudzeniami, na przykład po oleju, smarze lub sadzy. Główna różnica leży jednak w sile działania. Pasty mydlane są najsłabszymi środkami, co zapewnia jednak ich najmniejszą agresywność. Wersja detergentowa często powinna być silniejsza, a to przez zastosowanie rozpuszczalników pomocnych w usuwaniu zabrudzeń przemysłowych. Ścieralne pasty BHP najczęściej posiadają w sobie dodatkowe elementy stałe, które wspomagają ścieranie uciążliwych substancji.

Warto dodać również, że pasty BHP mogą przyjmować różne formy. W zależności od miejsca pracy mogą one być umieszczane w otwartych pojemnikach lub w wygodnych dystrybutorach do pasty BHP. Dzięki przygotowaniu pasty do rąk na podobieństwo innych środków myjących łatwo umieścić ją w dozownikach do mydeł, które zapewniają większą wygodę użytkowania.

Gdzie się korzysta z pasty BHP do rąk?

Pasty BHP do rąk najczęściej używa się w fabrykach, na placach budowy oraz w warsztatach. Środek ten znajdzie zastosowanie we wszystkich miejscach pracy, gdzie dochodzi do stałego kontaktu z substancjami tłustymi i przylegającymi. W zależności od poziomu uciążliwości substancji, pasty do rąk mogą różnić się pod względem siły działania oraz ścieralności. W warsztacie samochodowym bardzo często spotkać można podstawową silną pastę BHP do rąk, której zadaniem będzie stałe usuwanie pozostałości po smarze czy oleju.

Najsilniejsze i zapewniające największą ścieralność pasty do mycia rąk można natomiast spotkać w zakładach pracy, w których pracownicy na porządku dziennym mają kontakt z materiałami tak uciążliwymi, jak smoła, sadza czy kleje.

Zastanawiając się więc, czym jest pasta BHP do mycia rak, można powiedzieć, że jest to środek do mycia skóry rąk i dłoni, który przystosowany jest do usuwania szczególnie silnych zabrudzeń. Można wyróżnić kilka jego typów, które różnią się składem oraz formą. Pastę tą najczęściej spotkać można w warsztatach lub zakładach pracy, w których występuje częsty kontakt z substancjami, takimi jak smary czy oleje.