Zmywanie naczyń

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Czym myć naczynia w gastronomii?

Gastronomia to branża, w której czystość ma niezwykle istotne znacznie. Dlatego płyny, których używamy do mycia naczyń w restauracjach i barach, muszą być skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Te cechy spełnia chemia profesjonalna dla gastronomii, oferowane przez nas płyny do naczyń szybko rozpuszczają tłuszcze, dokładnie usuwają uporczywe osady z kawy czy herbaty oraz resztki jedzenia. W naszej ofercie można znaleźć zarówno płyn do naczyń przeznaczony do mycia ręcznego, jak i płynny środek, który bez problemu wykorzystasz w zmywarkach przemysłowych. W poszczególnych opisach produktów znajdziesz również szczegółowy obszar zastosowania, na który należy zwrócić uwagę – profesjonalny płyn do mycia naczyń sprawdza się do mycia szkła czy porcelany, ale zwykle nie wolno stosować go do aluminium.

Aby utrzymać higienę na kuchni, warto wyposażyć swój lokal również w odpowiedni dozownik do płynu do naczyń, który dodatkowo ułatwi i przyspieszy pracę na kuchni.

Płyny do usuwania tłuszczu z naczyń

W gastronomii bardzo często mamy do czynienia z uporczywymi, tłustymi zabrudzeniami, z którymi nie poradzi sobie tradycyjny środek czyszczący. Jak temu zaradzić? Jak szybko umyć naczynia z tłuszczu? Skutecznym rozwiązaniem okaże się wysokoaktywny płyn do usuwania tłuszczu i wapnia Kiehl Vinox-Eco, który szybko eliminuje olejowe i tłuszczowe zabrudzenia na powierzchniach roboczych oraz stalowych kotłach. Płyn ten jest przyjazny dla środowiska naturalnego, a przy tym bezwonny. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku większości chemii profesjonalnej, przed użyciem należy rozcieńczyć go z wodą w odpowiednich proporcjach.

Tabletki solne – czym są? Jak działają?

Szczególnie w dużych lokalach gastronomicznych niemożliwe byłoby ręczne mycie wszystkich naczyń. Dlatego podstawowym urządzeniem, które umożliwia utrzymanie higieny w gastronomii, jest zmywarka. Do jej prawidłowej pracy niezbędne są środki zapobiegające gromadzeniu się kamienia, takie jak tabletki solne. W naszej ofercie można znaleźć taką profesjonalną sól do uzdatniania wody producenta Ciech. Tabletki solne nie powodują powstawania złogów solnych, a także posiadają odpowiedni atest PZH, dzięki czemu znajdują zastosowanie w branży gastronomicznej.

Chemia profesjonalna, która sprawdzi się w gastronomii to również płyn nabłyszczający do zmywarek przemysłowych, który zapobiega powstawaniu smug i zacieków, a dodatkowo nadaje umytym naczyniom połysk. Sprawdzi się zarówno do mycia porcelany, szkła, jak i stali szlachetnej czy akcesoriów gastronomicznych wykonanych z tworzywa sztucznego. Taki płyn nabłyszczający do zmywarki sprawdzi się w szczególności w restauracjach i kawiarniach, w których dużą uwagę zwraca się na wygląd naczyń, na których serwowane są potrawy.

Profesjonalne płyny do naczyń w twoim domu

Chemia profesjonalna sprawdzi się również do użytku domowego. Taki płyn do naczyń będzie nie tylko dużo bardziej skuteczny niż popularny, marketowy środek, ale również wydajniejszy. Jeśli szukasz profesjonalnego płynu do naczyń do swojej kuchni, zwróć uwagę na płyn Krystal o zapachu trawy cytrusowej.