Piece

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Profesjonalna chemia do czyszczenia pieca

W lokalach gastronomicznych najczęściej można spotkać piece konwekcyjno-parowe, duże urządzenia składające się z komory wykonanej ze stali nierdzewnej i drzwiczek z hartowaną szybą. Z kolei we wnętrzu takiego pieca zwykle znajdują się stalowe ruszty, które również wymagają regularnej pielęgnacji. Podczas obróbki cieplnej dania przygotowywane w takim piecu gastronomicznym wydzielają tłuszcz, który osadza się na ściankach, a po zaschnięciu jest niezwykle trudny do usunięcia. Poradzić sobie może z nim wyłącznie chemia profesjonalna dla gastronomii, charakteryzująca się wysoką skutecznością. Odpowiednio dobrany środek do czyszczenia pieca może bez problemu usunąć pozostałości po smażeniu i pieczeniu, przypalone zaskorupienia czy spalenizny ze szkła. Aby jednak dobrać go odpowiednio do czyszczonej powierzchni, należy stosować się do zaleceń producenta.

Profesjonalny preparat do czyszczenia pieca musi posiadać atest PZH, charakteryzować się wysoką wydajnością, neutralnością dla skóry rąk i nie zawierać substancji, które reagują ze składnikami żywności, powodując negatywne skutki dla zdrowia.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór chemii profesjonalnej do czyszczenia pieca, w tym preparat do czyszczenia pieca, który jednocześnie nabłyszcza jego powierzchnię, a także popularne tabletki Rational, mające m.in. działanie odkamieniające.

Tabletki do mycia pieca Rational

Tabletki do pieca Rational pozwalają utrzymać go w idealnym stanie przez długi czas. Producent ten oferuje zarówno tabletki pielęgnacyjne, jak i myjące, spłukujące czy przeciwpieniące. Tabletki pielęgnacyjne Rational zapobiegają odkładaniu się kamienia bez konieczności zmiękczania wody, aktywnie chronią powierzchnię i przedłużają żywotność pieców gastronomicznych. W naszej ofercie można znaleźć również tabletki spłukujące tego producenta, dostępne w wygodnych 3-kilogramowych opakowaniach.

Jak umyć piec konwencyjno-parowy?

Piec gastronomiczny można umyć ręcznie lub automatycznie, w zależności od posiadanego modelu. Płyn do mycia pieców konwekcyjno-parowych należy nanieść na czyszczone miejsca, a następnie nagrzać tę powierzchnię do temperatury 40 stopni Celsjusza, w celu przyspieszenia reakcji. Po kilku minutach profesjonalny środek czyszczący powinien usunąć już grubsze warstwy brudu. Przy wyjątkowo silnych zabrudzeniach można również zastosować specjalną szczotkę lub pad, a następnie zmyć resztę wodą i wytrzeć do sucha. Podczas czyszczenia pieców gastronomicznych chemią profesjonalną, dla własnego bezpieczeństwa, warto założyć gumowe rękawice, okulary bądź maskę ochronną.

Profesjonalny płyn do mycia pieca można również wykorzystać w domowej kuchni, w celu usunięcia bardzo mocnych zabrudzeń. Warto jednak przed pierwszym użyciem sprawdzić w niewidocznym miejscu odporność materiału na działanie produktu, a także pamiętać o tym, że chemia profesjonalna ma niezwykle silne działanie i gęstą konsystencję, dlatego często przed użyciem należy ją rozcieńczyć z wodą.