Blaty

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Chemia profesjonalna do blatów kuchennych

Blat kuchenny w lokalach gastronomicznych to podstawowe miejsce do przygotowywania posiłków i obrabiania produktów spożywczych, dlatego niezwykle ważne jest, aby był zawsze czysty. W tym celu warto zaopatrzyć się w solidny środek do czyszczenia blatów kuchennych, który poradzi sobie nawet z bardzo mocnymi zabrudzeniami, a także w preparat do polerowania i nabłyszczania powierzchni blatu. Warto również pamiętać, że taki profesjonalny płyn do mycia blatów kuchennych musi być przystosowany do materiału, z jakiego wykonany jest blat. W branży takiej jak gastronomia najczęściej jest to stal nierdzewna.

Czyszczenie blatów kuchennych w lokalach gastronomicznych

A jak i czym wyczyścić blat kuchenny? W naszej ofercie można znaleźć m.in. profesjonalny środek do czyszczenia blatów kuchennych metalowych w wygodnej butelce z rozpylaczem, a także płynne mleczko do czyszczenia blatu kuchennego, które usuwa uporczywe zabrudzenia, a przy tym nie tworzy zarysowań. Z kolei, jeśli szukasz chemii profesjonalnej do gastronomii o szerszym zastosowaniu, polecamy mleczko czyszczące Cormen Krystal do czyszczenia kuchennych blatów roboczych, ale również przypalonych garnków, piekarników czy mocno zabrudzonych naczyń. Każdy z tych produktów jest niezwykle skuteczny i łatwy w użyciu.

Profesjonalny preparat do mycia blatów kuchennych należy wstrząsnąć i nanieść na zabrudzone miejsce, a następnie wyczyścić za pomocą miękkiej gąbki lub ściereczki wykonanej z delikatnego materiału. Następnie wyszorowaną powierzchnię należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Przy czyszczeniu blatów kuchennych w gastronomii nie powinno się nachylać zbyt blisko szorowanej powierzchni, ponieważ niektóre preparaty mogą podrażnić oczy.

Środek odtłuszczający do gastronomii

Na kuchennych blatach roboczych, a także innych elementach wyposażenia gastronomii często znajduje się tłusty osad, który najłatwiej jest wyczyścić profesjonalnym środkiem odtłuszczającym. Jest on przeznaczony zarówno do lokalów gastronomicznych, jak i do przemysłu spożywczego. Ponadto można za jego pomocą wyczyścić mocne zabrudzenia znajdujące się na powierzchniach ze stali, aluminium, a także na blatach laminowanych. Będzie więc równie dobrym wyborem, jeśli szukasz profesjonalnej chemii do domu.

Jaki środek do polerowania blatów kuchennych w gastronomii?

A jak nabłyszczyć blat kuchenny w lokalu gastronomicznym? Jaki preparat do polerowania blatów warto wybrać? Chemia profesjonalna do polerowania powierzchni ze stali nierdzewnej nie tylko pozostawia połysk, ale również sprawia, że kuchenny blat roboczy jest odporniejszy na zanieczyszczenia, eliminuje także opalcowania i zatłuszczenia. Dzięki czemu można mieć pewność, że przygotowanie na nim potraw przebiegnie zgodnie z higienicznymi normami. W naszej ofercie można znaleźć środek do polerowania blatów wykonanych ze stali nierdzewnej, należy jednak pamiętać, że zanim zaczniesz polerować blat kuchenny, należy go wcześniej umyć profesjonalnym mleczkiem czyszczącym. Warto mieć również na uwadze, że takie środki czyszczące mają tłustą konsystencję, która może zanieczyścić ubranie.