Worki na odpady

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Worki na śmieci, profesjonalne artykuły do sprzątania

Jednym z podstawowych sprzętów, akcesoriów do sprzątania są worki na odpady. W branży gastronomicznej, hotelarskiej, zużywa się ich w bardzo dużej ilości, dlatego trzeba postawić na artykuły, które są wysokiej jakości oraz, jednocześnie, przystępne cenowo. Na co zwracać uwagę?

Sprzęt do sprzątania musi być przede wszystkim trwały, co tyczy się w szczególności worków na śmieci. Odpowiednia jakość i grubość folii zapewnia wytrzymałość, zmniejsza ryzyko przerwania się worka, a co za tym idzie, wysypania wszystkich śmieci i uciążliwego sprzątania. Co istotne, im większa jest ich pojemność, tym wyższa powinna być odporność na uszkodzenia folii.

Od razu zaznaczymy, że kolejnymi aspektami, istotnymi podczas zakupu worków na odpady do twojej firmy, jest ich pojemność oraz przeznaczenie (chodzi tu o worki do segregowania śmieci) – ten temat omówimy za chwilę szerzej.

To, na co powinieneś zwrócić uwagę, to ilość worków w opakowaniu. Im jest ich więcej, tym mniej opakowań musisz kupić, a także zmniejszasz częstotliwość ich wymiany, optymalizując tym samym koszt oraz czas poświęcony na obsługę worków. Z tego względu lepiej kupić je w specjalistycznych sklepach z akcesoriami do sprzątania oraz z profesjonalną chemią do gastronomii, ponieważ oferują one hurtowe zakupy i niższe ceny.

Aby worki na odpady były funkcjonalne, powinny być wyposażone w taśmę, która ułatwia ich związywania. Na koniec, to, co jeszcze jest ważne, to ekologia. Dlatego coraz częściej kupuje się worki na śmieci biodegradowalne.

Worki na śmieci – rozmiary

Worki na śmieci dzieli się między innymi ze względu na rozmiar, a dokładniej, na pojemność. Z tego względu wyróżnia się m.in.:

 • worki na śmieci 240l;
 • worki na śmieci 120l;
 • worki na śmieci 45l;
 • worki na śmieci 20l;
 • worki na śmieci 10l;
 • worki na śmieci 5l.

W restauracjach, hotelach i kawiarniach (ogólnie – w branży HoReCa) największe zastosowanie mają duże worki na śmieci, o pojemności od 60 l wzwyż. Mniejsze modele, jak 20l, 10l itd. zwykle cechują się specjalnym przeznaczeniem, są wykorzystywane np. w toaletach, w koszach na śmieci przeznaczonych dla klientów.

Worki na śmieci segregowane

Oprócz klasycznych artykułów do sprzątania znajdziesz kolorowe worki na śmieci. Dzięki temu o wiele łatwiej jest rozpoznać, jakie jest ich przeznaczenie. I tutaj szczególną grupą są worki na śmieci do segregacji, którym przypisana jest określona kolorystyka:

 • worki na śmieci żółte przeznaczone są do tworzyw sztucznych i metali;
 • do worków na śmieci zielonych wrzuca się szkło;
 • niebieskie worki na śmieci służą do segregacji papieru;
 • worki na odpady bio dostępne są w kolorze brązowym;
 • do czarnych worków na śmieci najczęściej wrzuca się odpady zmieszane.

Oczywiście, kupując kolorowe worki na śmieci, nie musisz trzymać się tej klasyfikacji, aczkolwiek pamiętaj, że tak jest o wiele łatwiej, ponieważ odpowiada ona kolorystyce pojemników na odpady. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest zapamiętać, jak segregować śmieci, ale także podczas ich wyrzucania nie dojdzie do pomyłki, tylko dlatego, że wszystkie worki są w tym samym kolorze.

Na koniec przypomnimy jedynie, że lokale gastronomiczne, ze względu na ilość wytwarzanych śmieci, powinny bardzo dokładnie przyłożyć się do ich segregacji.